Изложба на карикатури на Саигон во „Точка“

Карикатури од јавни и личности од секојдневниот живот што во последните две години ги создаде уметникот Сабедин Ејупи-Саигон ќе бидат претставени на самостојна изложба во културниот центар „Точка“. Отворањето е закажано за вечерва во 20 часот. Голем дел од карикатурите е објавен во „Дневник“. Изложбата е поддржана од Министерството за култура, а ја организира Здружението на ликовни уметници „Арт-Висион“.
| | веќе видена | слични

Останато

-Во моментите кога се преговарало и разговарало за јазикот, нашите меѓународни пријатели ни дадоа мислење, дека е добро законот да се испрати и во ...
сите 423 | | | веќе видена

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 412 | | | веќе видена

Полицијата во Нов Зеланд соопшти денеска дека уште две лица починале од повреди здобиени во ерупцијата на вулканот на Белиот остров оваа недела, со што бројот ...
сите 106 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 128 | | | веќе видена

Новинарот Зоран Божиновски во интервју за Тв 24 вечерва за случајот „Рекет“ рече дека на обвинителна клупа требало да седнат многу луѓе. Тоа што Зоран ...
сите 82 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по првичното објавување на аудио снимки на „Јутуб“ објавени на каналот „U6e Big“, ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба на карикатури на Саигон во „Точка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: