ЛДП оди сама на избори со мото „Силни општини, силна Македонија“

Либерално-Демократската Партија ја напушта коалицијата со СДСМ и сама ќе излезе на локалните избори следната година, одлучија партиските органи

ЛЛидерот на партијата Јован Манасиевски изјави дека започнал процесот на номинирање на кандидатите, а целата процедура се очекува да заврши на 3 месеци пред изборите.

"Нeма да правиме компромис, оваа е наша платформа, овие се нашите клучни области. Нема да правиме коалиции само за да победиме, туку само ако некој сакаа да ја поддржи нашата платформа. Нема да правиме компромиси, може само да ја подобриме платформата.Ние сметаме дека не е добро локалните и претстедателските избори да се одржат во исто време. Сосема е јасно каква ќе биде таа кампања. заедно ќе бидат и претстедателскиот и кандидатот за градоначалник на опстината, што знаци дека нема да има простор за дебати“ изјави лидерот на ЛДП

Според Манасиевски, ЛДП ќе биде отворена за сите политички партии кои ја почитуваат програмата и кандидите, но според него не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави ...
сите 465 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛДП оди сама на избори со мото „Силни општини, силна Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: