Настрадав оти полицаецот го штити својот брат

Скопскиот бизнисмен Јован Милошевски, сопственик на фирмата „Камекс“, продолжува со тврдењата дека кривичните пријави за злоупотреби во гостиварска „Силика“ се неосновани и се обид на инспекторот Љупчо Момировски да го заштити својот брат од криминалот што тој го направил како стечаен управник на РЖ „Огноотпорно“, каде што Милошевски е еден од доверителите.

Последната реакција на Милошевски доаѓа откако против него, Драган Филиповски, стечаен управник на „Силика доломит“, и Иљми Сефери, претседател на стечајниот судски совет во гостиварскиот суд, минатата недела беа поднесени нови кривични пријави во кои тие се сомничат за злоупотреба на службената положба и за нанесена штета на гостиварска „Силика“ во висина од 216.000 евра.

Милошевски, во своја одбрана, вели дека во целиот случај постои конфликт на интереси. Според него, инспекторот од организиран криминал Љупчо Момировски, кој ја води истрагата за стечајот на „Силика“, му е брат на Драган Момировски, кој пак е стечаен управник во РЖ ...
| | веќе видена | слични

Останато

По лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот Зоран Заев седна во пратеничкото столче и чека да започне седницата. Во салата сеуште не се присутни пратениците на ...
сите 82 | | | веќе видена

Точно на полноќ, во очи на денот на македонската револуционерна борба, опозицијата гордо соопшти дека расчистува со хипотеките од минатото. По пет часовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер на брифингот со новинари во резиденцијата на американскиот амбасадор, на ...
сите 75 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска Старова, која беше исклучена од партијата бидејќи гласаше „за“ отворање на Уставот, во нејзиното гостување во Тренд ...
сите 124 | | | веќе видена

Скопје, 23 октомври 2018 Денес по 125 години македонска борба за самобитност, слобода и право на самоопределување, Македонците во Република Македонија се ...
сите 117 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 226 | | | веќе видена

Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Настрадав оти полицаецот го штити својот брат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: