„Енгро Туш“ ќе гради хипермаркет во Прилеп

Реномираната словенечка фирма „Енгро Туш“ ќе гради хипермаркет во Прилеп. Инвестицијата ќе чини над 4 милиони евра. Камен темелникот за изградбата на хипермаркетот ќе биде поставен на празникот 11 Октомври.
- Хипермаркетот со сите придружни објекти ќе се гради на површина од 15 илјади квадратни метри, а самиот маркет ќе има површина од 3.000 квадрати - вели градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, додавајќи дека ова е добра можност за привлекување и на други инвестиции.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Енгро Туш“ ќе гради хипермаркет во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: