Сопственикот на „Кнауф“ почесен граѓанин на Дебар

Сопственикот на „Кнауф“ почесен граѓанин на Дебар

ДЕБАР - Основачот и сопственик на австрискиот конзорциум „Кнауф“, кој има над 105 фабрики во светот и остварува годишен промет од над седум милијарди долари, прогласен е за почесен граѓанин на Дебар. Дебарскиот градоначалник Аргетим Фида на чинот на предавањето на повелбата, со која Николас Кнауф се прогласува за почесен граѓанин, истакна дека фабриката на "Кнауф" во Дебар е многу заслужна за економскиот развој на градот и е пример за успешна приватизација. Николас Кнауф најави дека неговата компанија, која е сопственик на гипсарницата „Радика“, ќе продолжи да инвестира во дебарската фабрика. (Макфакс)
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопственикот на „Кнауф“ почесен граѓанин на Дебар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: