Спој на источната и западната медицина

Квантната медицина покажува извонредна ефикасност и успешност при процесите на лекување на заболувањата зборува Дејан Сарчевски

Ивона Саздовска Со оглед на се поголемиот развој на медицината, понекогаш се прашуваме кој е вистинскиот начин на лекување. Дали редовното консумирање на препишаните лекови, одењето на предвидената терапија се доволни за да се подобри здравјето или барем делумно да се стопира прогресот на одредени болести.

За таа цел многумина ќе речат дека се што не е општа медицина, се вбројува во друга категорија која се нарекува алтернативна и според општото мислење се зема предвид, но не треба да и се обрнува некое особено внимание.

Прашањето кое по аналогија се наметнува е дали тоа навистина е така? И можно ли е алтернативната медицина понекогаш да понуди поадекватно решение за соодветниот здравствен проблем?

Еден аспект на одговорите има д-р Дејан Сарчевски, кој веќе три години е сопственик на ординацијата „Биоквант медикал“, која се занимава со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државјанството за Албанците да гласи “на Македонија“ а не “македонско“, еднаквата грижа за сите граѓани од Македонија во дијаспората како и означување на ...
сите 231 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон, испрати писмо до Французите, во кое тој го повикува народот на голема национална дебата и решавање на кризата што ја ...
сите 173 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп нарачува хамбургери и пици од Мегдоналдс за гостите во Белата куќа поради блокадата на владата. Владата на Соединетите ...
сите 154 | | | веќе видена

Во регионот на Алпите и натаму владее голема опасност од лавини. На други места пак со постепената промена на временските услови се појавуваат нови проблеми. ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спој на источната и западната медицина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: