Спој на источната и западната медицина

Квантната медицина покажува извонредна ефикасност и успешност при процесите на лекување на заболувањата зборува Дејан Сарчевски

Ивона Саздовска Со оглед на се поголемиот развој на медицината, понекогаш се прашуваме кој е вистинскиот начин на лекување. Дали редовното консумирање на препишаните лекови, одењето на предвидената терапија се доволни за да се подобри здравјето или барем делумно да се стопира прогресот на одредени болести.

За таа цел многумина ќе речат дека се што не е општа медицина, се вбројува во друга категорија која се нарекува алтернативна и според општото мислење се зема предвид, но не треба да и се обрнува некое особено внимание.

Прашањето кое по аналогија се наметнува е дали тоа навистина е така? И можно ли е алтернативната медицина понекогаш да понуди поадекватно решение за соодветниот здравствен проблем?

Еден аспект на одговорите има д-р Дејан Сарчевски, кој веќе три години е сопственик на ординацијата „Биоквант медикал“, која се занимава со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 203 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спој на источната и западната медицина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: