Уживам да пеам во живо и со комплетен бенд

Хард-рок со примеси на метал до калифорниски рок и
блуз-балади се правците во кои се движи Александра Пилева на новиот албум „Get Back To Studio Rock N Roll“

Катерина Шекеровска

Со концерт во живо под отворено небо, во придружба на својот бенд, завчеравечер, во кругот на студиото „Рокенрол“ во скопската населба Керамидница, некогашната ексклузивка на „М2 продукција“ Александра Пилева никогаш посвоја, музички позрела и поискусна, го претстави својот нов албум, насловен „Get Back To Studio Rock N Roll“. Станува збор за музички проект кој се движи во неколку правци - од хард-рок со примеси на метал до калифорниски рок и блуз-балади.

Во една своја изјава велиш дека досега си пеела музика која не личела на тебе и дека новото цеде те прикажува во вистинска светлина. Колку овој албум ја отсликува твојата зрелост во музичка смисла?

- Овој албум сум јас, промената е драстична и многу видлива во односот на музиката од минатото. Наједноставно кажано - се изгубив во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 601 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 122 | | | веќе видена

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 202 | | | веќе видена

Снежана Караџовска која пред три години настрада во сообраќајна несреќа во отворено писмо до надлежните институции и до п ремиерот Зоран Заев, претседателот ...
сите 126 | | | веќе видена

„Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
сите 227 | | | веќе видена

Мефали Гури од Скопје, роден 1962 година, е планинарот кој загина на планината Олимп. Информацијата ја потврдија и од Министерството за надворешни работи, но и ...
сите 57 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уживам да пеам во живо и со комплетен бенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: