Рефлектирачки елеци и палки за сообраќајната полиција

Рефлектирачки елеци и палки за сообраќајната полиција

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата вчера предаде донација од 200 стоп-палки и исто толку рефлектирачки елеци на сообраќајната полиција при МВР.Утре ќе почне традиционалната едукативна и воспитна акција за безбедност во сообраќајот „Да ги заштитиме децата во сообраќајот“, а во која ќе бидат опфатени првоодделенците. Во рамките на акцијата, која опстојува веќе 20 години, секој септември се делат едукативни летоци на секое првоодделенче. Во исто време, одговорни лица од МВР ги посетуваат основните училишта низ земјава и ги запознаваат првоодделенците со основните правила за нивно безбедно пристигнување до училиштето и безбедно учество во сообраќајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем во врска со ...
сите 137 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 197 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рефлектирачки елеци и палки за сообраќајната полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: