Свингерството е нов „национален спорт“

Според статијата под наслов „Свингери на ручек“, околу 500.000 италијански двојки официјално ги менуваат партнерите во приватните секс -клубови, а илјадници други го прават истото на поизолиран начин на паркинзите, специјално назначените плажи, па дури и на гробиштата


Експертите од „Федерсекс“ веруваат дека вистинскиот
број свингери е речиси два милиона, или четвртина од
осумте милиони сексуално активно двојки во Италија

Силвио Берлускони можеби се шегувал кога му ја понудил својата сопруга на данскиот премиер Андерс Фог Расмусен, но една нова анкета сугерира дека една четвртина од италијанските двојки практикуваат такви активности, јавува британскиот весник „Индепендент“.Брачните двојки што патуваат во Тоскана или во Рим можеби ќе сакаат двапати да размислат пред да ја прифатат дарежливата покана за забава со вечера од пријатните италијански двојки. Зашто можеби ќе добијат повеќе отколку што се надевале. Ако му веруваме на новиот извештај, една четвртина од италијанските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бојан Јовановски беше многу моќен, го знаеше секој следен чекор по апсењето на мојот сопруг Јордан Камчев и ме шокираше неговата блискост со Катица Јанева, ...
сите 383 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 410 | | | веќе видена

Додека пак вицепремиерот Бујар Османи останува на ставот дека нема потреба од измени на законот и дека следниот чекор треба да биде изградба на капацитети за ...
сите 115 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде ...
сите 165 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 297 | | | веќе видена

За помалку од два дена премиерот Зоран Заев доживеа неверојатна авантура на две спротивставени ситуации по приемот во Бакингамската плата кај нејзиното ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свингерството е нов „национален спорт“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: