Немало бактерии во ресторанот во Будва

Ленче Лазарова: Правдата ќе ја барам во Стразбур

Нема бактерии ниту во водата, ниту во храната ниту кај вработените во ресторанот „Лајф“ во Будва, покажале резултатите од микробиолошките анализи на Министерството за здравство на Црна Гора, кои ги соопшти по 10 дена од смртта на Барбара Лазарова (18). Штипјанката почина од последици на труење со храна, откако се врати од одморот во Црна Гора. „Здравствено-санитарната инспекција на Црна Гора изврши инспекциски надзор и вонреден санитарен преглед на персоналот. Земените примероци храна одговараат на сите пропишани услови на микробиолошка исправност. Примероците од водата за пиење одговараат на условите од Правилникот за хигиенска исправност на водата за пиење. Хигиенската состојба на брисовите од работните површини, приборот и на опремата ги задоволуваат стандардите за бактериолошка исправност. Од брисовите од раце на затекнатиот персонал не се изолирани патогени бактерии. Со вонредниот санитарен преглед на вработените е утврдено дека се здравствено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко ...
сите 236 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Немало бактерии во ресторанот во Будва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: