Дона добила трипати помал хонорар околку Кели и Бренда

Актерката Тори Спелинг (ја играше Дона) добила понуда од само 10.000 долари за епизода, за улогата во новите епизоди на „Беверли Хилс “, што за неа било премалку. Во споредба со сумата што ја добиваат Џени Гарт (Кели) и Шенон Доерти (Бренда) тоа е трипати помалку. Се претпоставува дека Гарт и Доерти се договориле за хонорар од 30.000 до 50.000 долари за епизода. Меѓутоа, полошо од Спелинг мина нејзиниот колега Иан Зеринг, кој во првото ТВ-шоу играше цели 10 години, добил само пет илјади долари за епизода. Во новиот серијал сите ќе ги играат своите препознатливи ликови. Во минатиот месец, кога почна да се снима римејкот на најгламурозната тинејџерска сапуница во 90-тите, „Беверли Хилс“, Тори Спелинг најави дека сепак нема да глуми во серијалот од лични причини. Таблодите тогаш поверуваа во тоа дека актерката не сака да го прифати ангажманот поради неодамнешното раѓање на нејзината ќерка Стела.
| | веќе видена | слични

Останато

Од понеделник ќе биде сослушан возачот на автобусот што се преврте на автопатот Велес-Скопје, при што беа повредени 28 патници, а подоцна 68-годишна скопјанка ...
сите 313 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 250 | | | веќе видена

„Беше тоа мирно попладне кога тој дел од градот беше преполн од туристи. Шетавме низ улицата која изгледаше сосема мирно и немаше апсолутно никаков знак дека ...
сите 343 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 160 | | | веќе видена

Жители од селата кои гравитираат околу депонијата во гостиварско Русино, не ги пуштаат камионите на Јавното комунално претпријатие Тетово, да го носат сметот ...
сите 194 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 74 | | | веќе видена

Терористите во Германија практично добија правна заштита - Сириец добил само 2 години затворска казна затоа што од ИСИС побарал пари за терористички напад кој ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дона добила трипати помал хонорар околку Кели и Бренда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: