Гази Баба чека идејни решенија за коњаник и за фонтана на плоштадот

Гази Баба чека идејни решенија за коњаник и за фонтана на плоштадот

Општина Гази Баба објави конкурс за идејно решение за коњаник и за фонтана со придружни фигури за плоштадот што го гради во населбата Автокоманда. Конкурсот ќе биде отворен три месеци. Моментно забрзано течат градежните работи на предвидената локација за плоштад лоциран меѓу булеварот „Александар Македонски“ и улицата „Трифун Хаџијанев“. Просторот треба да претставува собиралиште на граѓаните и место каде што ќе се случуваат бројни културни манифестации. (Сн.К.)
| | веќе видена | слични

Останато

Се надеваме на позитивно решение за стопирање на деветкатницата пред „Мајчин дом“, рече градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, денеска пред ...
сите 259 | | | веќе видена

Бизнисмените очекуваат да ги наплатат долговите од општините по ребалансот на буџетот откако министерот за финансии Драган Тевдовски најави дека 92 милиони ...
сите 98 | | | веќе видена

Денескана пладне додека десетмина лица кои ја блокираа улицата пред Собранието на Република Македонија во еден момент нападнаа еден млад дечко кој со велосипед ...
сите 34 | | | веќе видена

Фудбалерите кои отсуствуваа поради стомачен вирус добиваат шанса уште од првата минута, најмногу голови ќе се очекуваат од Пандев, нашите сениори се многу ...
сите 216 | | | веќе видена

УФЦ шампионот Кабиб Нурмагомедов стана планетарна ѕвезда после победата над Конор Мекгрегор, а неодамна си доби и голем графит во еден дел од Инстанбул. ...
сите 145 | | | веќе видена

Капитални инвестиции нема, а Владата продолжува редовно да се задолжува на домашниот пазар. Министерството за финансии денеска одржа аукција на хартии од ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гази Баба чека идејни решенија за коњаник и за фонтана на плоштадот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: