Спорт - Ето избира меѓу Челси, Тотенхем и Интер

Камерунскиот напаѓач Самуел Ето, кој се најде на трансфер-листата на Барселона, соопшти дека има понуди од Челси, Тотенхем и од Интер - Имам понуди од неколку големи европски клубови, односно од Челси, Тотенхем и од Интер - изјави Ето за италијанскиот спортски весник „Газета дело спорт“. Засега каталонскиот гигант молчи за евентуалните понуди за Камерунецот, иако тој не се вклопува во плановите на тренерот Хосеп Гвардиола. Сепак, се очекува во најскоро време Ето да ги следи стапките на Роналдињо и на Деко, кои се преселија во Милан, односно во Челси, и да замине од „Камп ноу“. Италијанскиот „Кориере“ тврди дека Масимо Морати, сопственикот на Интер, уште во мај сакал да го донесе Камерунецот на „Џузепе меаца“. Неговата желба за ангажирање на напаѓачот, кој од 2004 година во 107 лига настапи за Барселона постигна 77 гола, се интензивира со доаѓањето на Жозе Мурињо на клупата. Португалецот има високо мислење за реализаторските способности на Ето и е подготвен во Шпанија како замена да го пушти бразилскиот шпиц ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Ето избира меѓу Челси, Тотенхем и Интер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: