Македонец настрадал во сообраќајка во САД

Македонец настрадал во сообраќајка во САД Дваесет и двегодишно момче од Македонија е прегазено од автомобил во Њу Хемпшир, САД. Возачот на автомобилот, според тамошната полиција побегнал од местото на сообраќајката, оставајќи го повреденото момче да лежи на тротоарот. Полицијата во местото Лаконија, во близина на Њу Хемпшир трага по понов модел на камионет за кој верува дека бил вмешан во несреќата во која е повреден Влатко Китановски (22), државјанин на Македонија, објавија локалните медиуми. Китановски, кој е сезонски работник во хотел во Лаконија, бил најден на онесвестен на тротоар на улица вчера околу шест часот попладне по локално време. Според интернет сајтот ситизен.ком од Лаконија, момчето претрпело сериозни повреди на главата и телото. Бил префрлен во локалната болница, а потоа во Медицинскиот центар Дармоут Хичкок, од каде известиле дека состојбата на момчето за сега е задоволителна. Полицијата рекла дека Китановски се движел северно по булеварот Веирс кога бил удрен одзади од непознато возило. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец настрадал во сообраќајка во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: