Мирка пак го мрази Бранко

Марија Милановска, Скопје

Во четвртокот вечер имав можност да ја слушнам на емисијата на МТВ под наслов „Гласот на народот“ нашата позната новинарка Мирка Велиновска. Оваа новинарка се потруди цела вечер да ни одржи час по историја за постанокот и начинот на владеење на СДСМ. Се прашувам каде беше новинарката во тие историски моменти за Македонија? Па зарем мисли дека на сите во оваа држава ни е испран мозокот, па заборавивме на нејзините новински написи и величањето на истите луѓе кои сега ги напаѓа? Па таа стана позната новинарка токму заради тој Бранко Црвенковски, од чиј кабинет не излегуваше со години, се додека нему изгледа не му се допадна таа блискост.

Штом толку и се додворува на новата власт, кариерата на Велиновска е, се чини, „во застој“?! Не може постојано да се живее од „производот“ наречен „го мразам Бранко“. Па, на сите избори Велиновска ја помниме како седи до актуелниот претседател!
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 447 | | | веќе видена

„Јас од месец септември 2018 година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“, ...
сите 549 | | | веќе видена

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната полиција, кој ...
сите 241 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мирка пак го мрази Бранко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: