Бехатон-плочки на улицата Браќа Чакреви

Во Ѓорче Петров почна реконструкцијата на улицата Браќа Чакреви во должина од100метри.Од Општината информираат дека кон населбата Јурија улицата ќе биде поплочена со бехатон-плочки. Според општинарите, ова решение е привремено. Со завршување на станбениот комплекс во населба Јурија, улицата ќе биде асфалтирана. Од Ѓорче Петров објаснуваат дека улицата се поплочува на барање на граѓаните, односно поради отежнато одвивање на сообраќајот. Средствата за реконструкцијата ги обезбеди Општината од својот буџет.
| | веќе видена | слични

Останато

Најмалку 217 лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во катастрофалниот земјотрес што го погоди Мексико. Првично беше соопштено дека во земјотресот, кој ...
сите 158 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Владата предводена од СДСМ обезбедува повеќе пари за граѓаните, велат од владејачката партија. „Очигледно е дека ...
сите 136 | | | веќе видена

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните. Треба да ги искористиме ...
сите 202 | | | веќе видена

Во подготовките за локалните избори кои претстојат следниот месец, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кисела Вода, Јохан Тарчуловски заедно ...
сите 102 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бехатон-плочки на улицата Браќа Чакреви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: