Грција се рекламира со карта на која граничи со „Република Македонија“

Грција се рекламира со карта на која граничи со „Република Македонија“

Атина 11 07 15:54

Грција граничи со „Република Македонија“, пишува на една туристичка карта објавена на страниците на списанието Qui Touring, јавуваат грчките медиуми.

Од Грчката туристичка организација (ЕОТ) упатиле протест поради скандалозната објава на картата.

Со одлука на организацијата е одобрена рекламна кампања за претставување на Грција во јулското издание на списанието, посветено на оваа земја.

Претседателот на ЕОТ испратил писмо до уредникот на изданието поради објавената карта, во кое се бара итно повлекување.

Ако тоа не се случи, од Грчката туристичка организација посочуваат дека ќе го сметаат невалиден договорот за реклама.
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 306 | | | веќе видена

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција се рекламира со карта на која граничи со „Република Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: