Приведени дел од тепачите од „Инсомнија“

Мобилната полициска единица вчера во акција во селото Сингелиќ во Скопје уапси неколкумина од учесниците во завчерашната крвава тепачка во кафе-барот „Инсомнија“. Во тепачката беше ранет Кољо Н.(46) со прекар Американецот, кој бил погоден со куршум во раката. Американецот, кој седел со своите пријатели, бил нападнат од Џељаљ А., по што почнала тепачка. Тогаш двајцата пријатели на Џељаљ извадиле пиштоли и со кундаците од оружјето почнале да го удираат Американецот по глава, кога случајно бил истрелан куршум што завршил во неговата дланка. Полицијата го привела Д.П.(36) викан Дешо, од Скопје, поради сомнение дека учествувал во инцидент во кафе-барот „Инсомнија“. Полицијата се сомнева дека пиштолот од кој бил погоден Американецот бил сопственост на Дешо. Уапсениот досега е осудуван на казни затвор од шест месеци па се до 18 месеци за насилства, измами, затајувања, тешки кражби и кражби.Во моментот на приведувањето со него бил Н.А., брат на Џељаљ, кој бил баран со судска потерница од 2005 година за недозволено ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 345 | | | веќе видена

Денеска на пладне по телефон ќе разговараат македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ за последните недоразбирања на релација ...
сите 417 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 146 | | | веќе видена

Терористите во Германија практично добија правна заштита - Сириец добил само 2 години затворска казна затоа што од ИСИС побарал пари за терористички напад кој ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени дел од тепачите од „Инсомнија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: