Скопје - Отворено Туристичко биро на Град Скопје

Сите гости што го посетуваат градот од денеска ќе може да ги користат услугите на Туристичкото биро на Град Скопје, кое вчера е отворено во просториите на Културно-информативниот центар. Бирото ќе посредува во обезбедување услуги во доменот на сместувањето на туристите, а ќе продава и билети за културни, забавни, спортско-рекреативни и за стопански приредби. Во него ќе можат да се купат сувенири, разгледници, брошури, туристички карти, филмови и фотоапарати. Покрај тоа, Бирото ќе дава туристички информации и ќе врши дистрибуција на информативно-промотивен материјал, а ќе обезбедува и информации во врска со селскиот и еколошкиот туризам.
| | веќе видена | слични

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 339 | | | веќе видена

Денеска на пладне по телефон ќе разговараат македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ за последните недоразбирања на релација ...
сите 467 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 158 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 96 | | | веќе видена

Екипата на Струмица Денес има можост ексклузивно да разговара со Aлександар T., момчето од Струмица, единствениот Македонец кој беше сведок во ужасниот ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Отворено Туристичко биро на Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: