„Тиквеш“ основа фирма во Англија

Винарската визба „Тиквеш“ отвори фирма во Велика Британија со цел да го освои овој пазар. Преку претставништвото во Лондон вината на „Тиквеш“ треба да стигнат и до други пазари во Западна Европа.Новата фирма е регистрирана под името „Тиквеш вајнс интернешнл лимитед“, а покрај кавадаречката визба, која го поседува мнозинскиот пакет акции од 51 отсто, основач е и германската фирма „Ризи“.„Целта на новата заедничка компанија е истражување на западноевропскиот пазар, логистика и пласман на производите на Тиквеш “, информираат од винарницата.
| | веќе видена | слични

Останато

Лекарската фела се подели- на една страна младите лекари, а на друга институциите. Откако Асоцијација на млади лекари и специјализанти(АСМЛ) најавија протест ...
сите 154 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тиквеш“ основа фирма во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: