„Тиквеш“ основа фирма во Англија

Винарската визба „Тиквеш“ отвори фирма во Велика Британија со цел да го освои овој пазар. Преку претставништвото во Лондон вината на „Тиквеш“ треба да стигнат и до други пазари во Западна Европа.Новата фирма е регистрирана под името „Тиквеш вајнс интернешнл лимитед“, а покрај кавадаречката визба, која го поседува мнозинскиот пакет акции од 51 отсто, основач е и германската фирма „Ризи“.„Целта на новата заедничка компанија е истражување на западноевропскиот пазар, логистика и пласман на производите на Тиквеш “, информираат од винарницата.
| | веќе видена | слични

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тиквеш“ основа фирма во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: