Скопје - Избор на најубав двор

Дваесет правни и физички лица се пријавија на конкурсот за избор на најубаво уреден двор кој го распиша Град Скопје. Награди ќе се доделуваат и за најеколошка компанија, за најубав состав на тема екологија, како и за најголем придонес во областа на заштитата на животната средина, категорија која се однесува на правни и на физички лица кои со својата активност и со залагање сториле најмногу за зачувување и за унапредување на животната средина во градот.
Разгледувањето на пристигнатите пријави и одбирањето на победниците во сите категории ќе го врши посебна комисија, која ја формираше Град Скопје, која деновиве, ќе ги посети пријавените кандидати за избор на најубаво уреден двор, по што ќе се врши оценување. Неделава ќе се разгледуваат и ќе се оценуваат и пријавените состави од учениците. На најуспешните учесници ќе им бидат доделени парични награди во износ од 6.000 до 30.000 денари.
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 130 | | | веќе видена

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод, велат од ВМРО - ДПМНЕ и уште откриваат дека тие се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец, што го ...
сите 197 | | | веќе видена

Од белиот дворец, во нивни познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно штанцаат невистини и лаги. Дека очајот во ВМРО-ДПМНЕ кулминира потврдуваат  неоснованите напади ...
сите 205 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 91 | | | веќе видена

Ракометарот на европски правак Вардар Иван Чупиќ вели дека играчите имале состанок со Сергеј Самсоненко и Михајло Михајловски и наскоро ќе имаат повеќе ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Избор на најубав двор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: