Спорт - Прва шампионска титула за Форца волеј

Одбојкарките на Форца волеј стигнаа до првата титула во клупската историја во домашното првенство, откако во решавачкиот, петти натпревар славеа со 3-2 во сетови над Работнички Фершпед. - Не дозволивме да ни ја одземат титулата. Квалитетот дојде до израз и заслужено триумфиравме, иако пред мечот имавме голем психолошки притисок бидејќи игравме пред своја публика - изјави тренерот на Форца волеј, Зоран Чадиев, кој натпреварот го следеше од трибините бидејќи заработи шестмесечна забрана за водење на екипата. Почетокот на натпреварот не навестуваше ваква завршница за домашните одбојкарки бидејќи ги загубија првите два сета (19-25, 15-25). Екипата на Работнички Фершпред беше многу блиску до освојување на 14. шампионска титула, но со мотивирана и борбена игра тимот на Форца успеа да направи целосен пресврт. Го освоија третиот и четвртиот сет (25-23 и 25-18), а во клучниот сет на „шпедитерките“ им препуштија да освојат 10 поени, што значеше славење и освојување на вториот пехар сезонава, по оној во националниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 328 | | | веќе видена

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 254 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Прва шампионска титула за Форца волеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: