Форца Волеј со пресврт до титулата

Одбојкарките на Форца Волеј ја освоија првата титула во клупската историја откако со неверојатен пресврт го совладаа 11-кратниот шампион Работнички Фершпед, со 3-2 (19-25, 15-25, 25-23, 25-19, 15-10) во мајсторката од финалната плејоф-серија подобар од пет. Салата на спортскиот центар Форца беше целосно исполнета со два спротивставени табора, од вкупно 500 навивачи. Тимот на тренерот Зоран Чадиев конечно ја прекина доминацијата на шесткратниот првак во низа и ја комплетира двојната круна, по претходната победа над градскиот ривал во финалето од националниот куп. Чадиев го следеше овој меч од трибината, откако по третата средба од финалето заработи полугодишна суспензија. Неговите девојки без него во средата победија во клучниот меч на гости со 3-1 и израмнија во серијата на 2-2, а сега го направија истото откако го надминаа психолошкиот притисок. Пред три години почнавме од нула, но макотрпната работа даде плод. Титулата за нас има големо значење, бидејќи ние, за разлика од Работнички Фершпед, ќе пријавиме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форца Волеј со пресврт до титулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: