Интеграција или дезинтеграција?

Со одлуката за самораспуштање н аСобранието испративме порака дека интегрирањето на земјата во ЕУ и во НАТО-алијансата не се главни политички приоритети на Македонија,туку желбата да се задржи власта по секоја цена. Тие што гласаа за самораспуштање, практично гласаа за нашите непријатели, а против малкутемина меѓународни пријатели што ги убедуваа скептиците дека сме сериозни кандидати за НАТО и за ЕУВремето работи против нас. Со секој изминат ден, нашиот живот станува 24 часа покус. Со секој изминат час, губиме 60 минути од нашиот живот. Така размислуваат песимистите. Оптимистите, како оптимисти, мислат поинаку. Времето работи за нас. Со секој изминат ден, нашиот живот добива нови 24 часа. Со секој изминат час, добиваме 60 минути нови искуства што никој не може да ни ги одземе.Но, не се ли песимистите и оптимистите горниот и долниот дел од истиот песочен часовник наречен живот - свидетели што ги набљудуваат истите зрнца песок, но од различна перспектива?На прв поглед, тековните партиски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имаме одземена држава. Дојдоа на власт со сурова злоупотреба на судбини. А денес нема недела да не ни се случи по некоја смрт на дете, некое претепано бебе, ...
сите 90 | | | веќе видена

Измените во изборниот законик со кои членовите на ДИК би се бирале во скратена постапка веќе се доставени во Собрaнието, но Владата и дава шанса на опoзицијaтa ...
сите 146 | | | веќе видена

Поранешниот италијански репрезентативец, Кристијан Панучи кој сега ја предводи селекцијата на Албанија ја посочи најголемата грешка во неговата импресивна ...
сите 116 | | | веќе видена

Португалскиот фудбалер, Кристиано Роналдо вчера и официјално беше претставен како ново засилување на Јувентус. Роналдо во текот на вчерашниот ден успешно ги ...
сите 142 | | | веќе видена

Разрешувањето на Боро Стојчев е димна завеса за вистинсксите криминали и нивните извршители кои се наоѓаат во врвот на власта. СДСМ е партија, водена од Зоран ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интеграција или дезинтеграција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: