Мозаик - Тематска свирка на „Сешн селекшн“

Познатиот скопски состав „Сешн селекшн“ вечерва ќе настапи во клубот „Миднајт“. Групата во која се актуелни членовите: Владимир Поп Христов (вокал) , Дарко Мучев - Мучо (бас), Гоце Стефковски (тапани), Александар Поп Христов - Ачек (гитара) и Предраг Икономов (гитара), освен нивниот музички опус, посебно внимание ќе му посвети на творештвото на „Ред хот чили пеперс“, еден од култните рок-состави во светот. „Сешн селекшн“ на бројните клупски свирки изведува свои верзии на голем број познати светски хитови од 70-тите години на минатиот век, па до денес. Настапот ќе го дополни Ацо Конга со свој диџејски сет. Четврток, пак, е резервиран за латински звуци, за кои се задолжени „Тумбао салса бенд“, а повторно како загревач на атмосферата е задолжен Ацо Конга. Овие тематски забави се организираат секоја недела во „Миднајт“, каде што влезот е бесплатен и ,како што велат организаторите, доволни се само широка насмевка и добро расположение.
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 80 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 180 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, кој денеска во Кривичниот суд сведочи за настаните од 27 април лани, негираше дека има СМС комуникација ...
сите 141 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 207 | | | веќе видена

Сублимираниот извештај од главните сугестии и предлози за усовршување на нацрт амандамните во рок од два дена ќе биде доставен до Собранието, наведуваат од ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мозаик - Тематска свирка на „Сешн селекшн“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: