Мозаик - Практикувајте фризури според обликот на лицето

Одберете фризура во согласност со вашиот облик на лицето бидејќи на тој начин ќе ги откриете вашите најсилни адути, а во исто време косата ќе ве направи, навистина, неодоливи и ќе изгледа како фризурата да е создадена за вас.

ЗалиЖана коса
за занесен изглед
Ако сакате да ги нагласите очите и накитот, исчешлајте ја косата наназад како занесната актерка Скарлет Јохансон. Оваа фризура во стилот на Одри Хепберн особено стои на овално лице.

Каратка фризура,
која не крие ниШто
Одберете ја ако имате тенка, свилена коса и коцкесто лице со нагласени коски. Иако е уредно залижана, фризурата се чини момчешки и дрско. Одлично стои со правилни црти на лицето. За да ја постигнете, додека ја сушите краевите зацврстете ги со гел или со восок.

Женствени кадриЧки
за неЖни црти на лицето
Ако имате густа коса и тркалезно широко лице, оваа фризура е создадена за вас. Освен што ја прави косата побујна, благите кадрички даваат нежен и свеж изглед. Покрај лицето, косата е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мозаик - Практикувајте фризури според обликот на лицето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: