Димитар Караџовски вели дека не крадел на Исланд

Димитар Караџовски вели дека не крадел на Исланд

Не сум во притвор, ниту во затвор, и очекувам до крајот на оваа недела да се вратам во татковината, вели македонскиот кошаркарски интернационалец Димитар Караџовски, кој е на Исланд. Минатата недела Караџовски беше осомничен дека крадел мобилни телефони, кредитни картички и некои други вредни работи, па беше повикан на информативен разговор во тамошната полиција. Ова за „Дневник“ го потврдија од Кошаркарската федерација на Исланд. По разговорот, Караџовски бил пуштен на слобода. nbsp Точно е дека бев во полиција, но тоа беше информативен разговор. Ми рекоа дека сум осомничен за кражби на вредни предмети. Ме обвинија дека сум употребувал туѓи кредитни картички. Од полицијата велеа дека имаат моја фотографија како користам туѓи картички. На секој апарат има видео камери и тврдеа дека ме имаат снимено, но тоа не е точно. Тоа му го реков и на инспекторот во полиција - се брани Караџовски.Според информациите што пристигнаа од Исланд, нашиот кошаркар е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 599 | | | веќе видена

Во емисијата „И што Сега“ на МРТ пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска упати жестоки критики до нејзиниот поранешен колега од редовите на ...
сите 338 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 255 | | | веќе видена

Комисијата во МВР која со решение на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев беше формирана поради ограничениот број обрасци на патни исправи, на вчерашниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Медиумите под контрола на Зоран Заев изминативе неколку денови во повеќе наврати се фатени „живи“ како шират лажни вести по нарачка од СДСМ кои се во паника од ...
сите 230 | | | веќе видена

Врз основа на пронајдените материјали и факти дека жртвите се главно од странско потекло мораме да тргнеме од тоа дека станува збор за злосторство мотивирано ...
сите 77 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитар Караџовски вели дека не крадел на Исланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: