Почина Илија Камчев

Животот посветен на бизнисот Илија Камчев го заврши работно- во друштво на колегите од еснафот, на претпладневната средба со министерот Бесими на којашто требаше да се крои стратегија за извлекување на текстилната индустрија од кризата. Неколку минути откако се исклучија камерите кои беа поканети да го снимаат почетокот на состанокот, дискусијата продолжи зад затворена врата. Меѓу првите говорници бил токму Камчев. Останатите присутни на состанокот прераскажуваа- зборувал за состојбата во македонската текстилна индустрија и како таа да се подобри пренесувајќи примери од Виетнам и Кина. Непосредно откако го  завршил говорот и во дебата се вклучиле другите уцесници, Камчев паднал во бесознание. Новинарите кои пред зградата на министерството за економија ги чекаа бизнисмените да го пренесат исходот од средбата со министерот, го дочекаа синот на Илија, Орце Камчев- избезумено и со трчање влезе во министерстово. Навестување на лошата вест за неговиот татко беа екипите на итната медицинска помош кои веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина Илија Камчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: