Почина скопскиот бизнисмен Илија Камчев- газда на Орка Холдинг

Почина Илија Камчев познатиот скопски бизнисмен и основач на Орка Спорт. Овие снимки на канал 5 се на неколку минути пред да му се влоши здравствената состојба. Разговараше со колегите за проблемите во текстилната индустрија. Веднаш пристигна итна медицинска помош. Лекарите повеќе од еден час се обидувале да го вратат во живот, но безуспешно. Трагичната вест ја соопшти претседателот на текстилниот кластер. „ Се одржуваше состанок на тема состојбите во текстилната индустрија и мерките кои би можела Владата да ги преземе за помош на истата. Беше присутен и Илија Камчев и сега морам да соопштам трагична вест. На Камчев му се слоши и тој почина за време на состанокот. Итната помош интервенираше но не успеаја да направат ништо“ изјави Владо Нетков претседател на кластер за текстил. Камчев на 71 година беше меѓу најстарите газди во текстилниот бизнис во земјава. Работеше во гранка која е најпогодена од глобалната криза, но беше меѓу иницијаторите на клучните барања што текстилците ги предлагаа до Владата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 356 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 116 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина скопскиот бизнисмен Илија Камчев- газда на Орка Холдинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: