Пет илјади барања за враќање на имотите на Егејците се во обработка

Da tokmu taka, koristenjeto na zborot Egejci i sosema pogreshen i zvuchi diskriminatoriski. Tie ne se posebna nacija ili etnikum, tie se MAKEDONCI od Egejska Makedonija i samo kako takvi treba sekogash da se imanuvaat. So vakvite imenuvanja na nekoi poednici a ushte polosho koga tie poedinci se od medijata, vrshat PODELBA na Makedoncite na vakvi i onakvi, shto ne samo shto e pogreshna moralno, tuku i najmalku ni e potrebna sega, koga na nashata nacija i e potrebno bash sprotivnoto EDINSTVO!
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет илјади барања за враќање на имотите на Егејците се во обработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: