Загина 19 годишно момче од од кочанското село Мородвис

Рано утрово кобно завршило враќањето од забава за 19 г. Драган Ристов од кочанското село Мородвис. На излезот од c.Зрновци возејќи се на мопед заедно со неговата девојка засега од неутврдени причини Драган преминал на другата страна од патот и директно удрил во автомобил марка Форд Ескорт кој доаѓал од спротива а го управувал негов соселанец 25 г. Иван Манасиев. Од силината на ударот Ристов буквално бил исфрлен неколку метри до патот, и починал на лице место, сопатничката и возачот на автомобилот се здобиле со лесни телесни повреди и по укажаната помош пуштени се на домашно лекување. Загинувањето на ова младо момче длабоко ги потресе жителите на Мородвис. Родителите во длабок шок од загубата на најмилото, а роднини и останатите не можат да се соземат од страшната вест за трагедијата во семејството Ристови. Патот помеѓу Зрновци и Мородвис според веќе поставената спомен плоча пред две години, која сведочи за уште еден загубен млад човечки живот е најцрната сообраќајна делница во Кочанско.
| | веќе видена | слични

Останато

Судот во Солун денеска го одложи за 24 октомври судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи суспендираше четворица вработени кои Јавното обвинителство ги сомничи дека учествувале во настаните од 27 април во ...
сите 183 | | | веќе видена

(Отворено писмо од Борис Змејковски- еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ и прв генерален секретар на партијата) Почитувани граѓани на МАКЕДОНИЈА, Почитувани ...
сите 126 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 158 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 190 | | | веќе видена

Општинската изборна комисија од Битола им ги врачи уверенијата на новата градоначалничка Наташа Петровска и членовите на новиот состав на Советот на ...
сите 226 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 400 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загина 19 годишно момче од од кочанското село Мородвис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: