Македонија-Шпанија 2:3

Европскиот шампон Шпанија за неколку минути успеа да постигне три гола и да победи против Македонија со 3:2 на пријателскиот фудбалски натпревар што вечерва се одигра во Скопје. Македонија поведе во првото полувреме со 2:0, со головите на најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев. Првиот гол Пандев го постигна во осмата, а вториот во 33-та минута. Меѓутоа во второто полувреме Шпанците брзо се вратија за победа. Прво погоди Фернандо Торез во 51-та, во 54-та гол постигна Жерар Пике и во 56-та за победа погоди Алберт Риера Натпреварот на Арената Филип Втори во Скопје го следеа над 20 илјади гледачи./крај/ил
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска во Кривичниот суд продолжува судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ во кои обвинети се бизнисменот Сеад Кочан и уште две ...
сите 106 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска до Собранието на Република Македонија треба да ги достави предлозите за реконструкција на Владата. Премиерот Зоран Заев денеска до ...
сите 60 | | | веќе видена

Саудиски патнички авион морал принудно да слета, кога неговите предни тркала не се спуштиле на време, па леталото лизгало по пистата.До инцидентот, во кој биле ...
сите 126 | | | веќе видена

Подгответе здрава варијанта на омилените грицки! 1 голема тиквица 50 гр сусам 100 гр пченкарно брашно или презла малку млеко сол малку лук во прав слатка или ...
сите 86 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека подготовките за негова средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун продолжуваат, но таа сепак може ...
сите 175 | | | веќе видена

Уште пет дена ги делата ракометарите на Вардар од нов настап на завршниот турнир и одбрана на трофејот во Лигата на шампионите. Македонскиот првак викендов го ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија-Шпанија 2:3

Од:
До кого (е-маил):
Порака: