Сашо Кокаланов нов главен уредник на „Дневник“

Со роденденска торта и со многу пристигнати честитки , вчера Редакцијата на Дневник одбележа два настана : својот дванаесетти роденден и стапувањето на должност на новиот главен и одговорен уредник Сашо Кокаланов , кој денеска ќе го преземе кормилото на првиот македонски независен весник од Катерина Блажевска . Кокаланов својата професионална новинарска кариера ја почна пред седум години во Дневник , а две години беше уредник во внатрешнополитичката рубрика на весникот . Работеше во повеќе електронски и печатени медиуми . Една година беше во македонската дипломатија . По успешно завршениот четиригодишен мандат на местото главен и одговорен уредник , Катерина Блажевска ќе остане во редакцијата на местото уредник коментатор .
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 663 | | | веќе видена

Од Министерството за финансии доставија графици на кои е прикажано движењето на јавниот и државниот долг на Република Македонија. Министерството за финансии ...
сите 76 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио. Веста е ...
сите 216 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 64 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 663 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сашо Кокаланов нов главен уредник на „Дневник“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: