ЕУ нема да ги бојкотира Олимписките игри

Европската унија ( ЕУ ) синоќа ја отфрли можноста за бојкот на Олимписки игри , што ова лето ќе се одржат во Пекинг , јавуваат агенциите . Според извештаите , објаснувањето било дека тоа е контрапродуктивно на напорите да се унапредат човековите права во Кина . Бојкотот на Олимписките игри не е вистински одговор на политичкиот проблем , соопшти претседавачот со ЕУ , Словенија . Неколку држави , како што се наведува , на состанокот на министрите за спорт на ЕУ што се одржа неодамна во Словенија , го отфрлиле бојкотот на Кина . Олимписките игри ќе се одржат од 8 . до 24 . август во Пекинг .
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 663 | | | веќе видена

Од Министерството за финансии доставија графици на кои е прикажано движењето на јавниот и државниот долг на Република Македонија. Министерството за финансии ...
сите 76 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио. Веста е ...
сите 216 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 64 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 663 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ нема да ги бојкотира Олимписките игри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: