Концерт на `Ван Гог` во Битола

Концерт на "Ван Гог" во Битола Балканската рок атракција "Ван Гог" ќе одржи концерт во Битола, кој е во рамките на фестивалот "Битола отоврен град". Големиот концерт на "Ван Гог" ќе се одржи на 29 август на Олимпискиот базен во Битола и ќе биде промовиран нивниот нов албум "Лавиринт". "Ван Гог" за прв пат настапуваат во Битола, и официјално со овој концерт ќе го затворат културното лето- Бит Фест 2009. Триото "Ван Гог" три години по објавувањето на дискот "Коло", по кој одржаа над 100 концерти во Србија и странство, вклучувајќи го и настапот во Белградска Арена пред 15.000 луѓе и во Минхен, каде ја добија МТВ наградата- "Бест Адриатиц Ацт", се враќаат со новиот осми студиски албум или тринаесетти ако се земат во предвид живите албуми и компилациите. Звонимир Ѓукиќ- Ѓуле, Србољуб Радивојевиќ- Срба и Дејан Илиќ- Цвика или "Ван Гог" на новиот албум успејаа да ги задржат сите добри особини енергијата и сугестивноста по кои се препознатливи, но и едноставните рок обрасци, кои се темел на нивните албуми. Секоја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на ...
сите 220 | | | веќе видена

„Анти НАТО Мицкоски денеска потврди дека е дел од оние што сакаат да го поткопаат Доворот од Преспа, да ги закочат ЕУ и НАТО интеграциите на Македонија.Толку ...
сите 358 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 190 | | | веќе видена

Ќе ги добијат ли парите здравствените работници од симболичното како што велат од Синдикатот на Клинички центар покачувањето на платите или во иднина ќе се ...
сите 99 | | | веќе видена

Законот  ги содржи делата кои нема да бидат предмет на амнестија а се очекува целата процедура да заврши до нова година. Зијадин Села со очајна изјава дека со ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на `Ван Гог` во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: