Македонија - Новите водомери вртат како таксиметри

Прилепчани се жалат од високите сметки за вода Новите водомери вртат како таксиметри Новите водомери, со кои од прилепскиот „Водовод“ ги заменува старите, покажуваат превисок износ на потрошена вода и мора да се проверат од независна контрола - се жалат многу прилепски семејства, кои добиле астрономски сметки за вода. - Ова не е нормално! Откако ми го ставија новиот водомер, плаќам од илјада денари месечно. Порано трошев по 20-25 кубни метри вода, а сега не сум добил сметка пониска од 40 кубни метри месечно. Трошиме исто, дури помалку, па ни тревникот не го наводнувам како што треба од страв да не ме „изгорат“ - се жали Слободан Н. од прилепската населба „Варош“. Тој вели дека водомерот му го смениле без да побара, и тоа додека дома била само неговата стара мајка. Кога отишол во „Водовод“ да побара да му го вратат стариот водомер зашто е исправен, му рекле дека не може зашто новата политика била водомерите да се менуваат. - Со кое право ми го зедоа стариот водомер? Тој е моја приватна сопственост и можам да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Eсенскиот референдум за името е можност сите Македонци да излезат и да кажат дека се за позитивна иднина на Македонија, вели поранешниот американски амбасадор ...
сите 82 | | | веќе видена

Дирекцијата за заштита на личните податоци дала негативно мислење за Законот со кој УЈП ќе ги проверува банкарските сметки на граѓаните. Предложените законски ...
сите 87 | | | веќе видена

Една од најдобрите интерпретаторки на севдалинките, Босанката Амира Медуњанин, синоќа приреди концерт за паметење на фестивалот Охридско лето. Црквата „Св. ...
сите 108 | | | веќе видена

Изминатиов период се изначитавме шпекулации кои го поврзуваа францускиот фудбалер, Пол Погба со трансфер во редовите на Барселона. Претседателот на ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија - Новите водомери вртат како таксиметри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: