Во животна опасност еден од ранетите во грабежот

Во животна опасност е еден од четворицата ранети во вооружениот грабеж на возилото на Македонски пошти што се случи утринава во Скопје . Неколку маскирани лица вооружени со автоматски пушки лица отвориле оган кон возилото шкода на Македонски пошти и ги раниле четворицата вработени утринава околу 7 часот на улицата Цветан Димов . Напаѓачите претходно со возило Алфа Ромео удриле во возилото на Македонски пошти . Разбојниците по нападот ги украле парите и со друго возило најверојатно Форд мондео избегале од местото . Во нападот според полицијата се ранети возачот на шкодата И . П . ( 36 ) , И . Т . ( околу 30 години ) , Ф . Л . ( 44 ) и Ј . Ѓ . ( 39 ) . Последниот според Македонската телевизија е во животна опасност . крај с ил
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 680 | | | веќе видена

Премиерот смета дека, како што ги нарече, постигнувањата на неговата влада во изминатите две години се доволен аргумент за пред граѓаните да бара нов мандат ...
сите 806 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 620 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 147 | | | веќе видена

Отставката од општествената функција е личен чин. Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев и ќе чекав да го докажам тоа и да се ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во животна опасност еден од ранетите во грабежот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: