Кумановци со високи сметки за вода

Повеќе кумановци деновиве се жалат дека од Јавното комунално претпријатие Водовод добивале високи сметки за непотрошена вода . Сметките се од 15 илјади до 20 илјади денари , што според корисниците не соодветствуваат на реалната состојба . Граѓаните се плашат дека поради тоа ќе им биде исклучена водата . Од Водовод велат дека ако се утврди оти има грешки во сметките , тие ќе бидат регулирани , а корисниците ќе платат колку што реално потрошиле вода . Директорот на Водовод Виктор Божиновски рече дека долго преку локалните медиуми им се соопштува на граѓаните да се јават во претпријатието за решавање на проблемот со наплатата . Граѓаните треба да дојдат и да си ги проверат сметките за изминатите месеци од оваа година . Ако имаат заостанат долг од лани може да потпишат договор за плаќање на рати изјави Божиновски .
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 680 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 620 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 150 | | | веќе видена

Отставката од општествената функција е личен чин. Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев и ќе чекав да го докажам тоа и да се ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумановци со високи сметки за вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: