Командант Коки штрајкува со глад

Никола Ѓеорѓиев Командант Коки , кого МВР го сомничи за поттикнување на протестите пред грчката амбасада , три дена штрајкува со глад во истражниот затвор Скопје во Шутка . Во затворот , со глад штрајкува и еден притвореник од Змиско око . Ѓеорѓиев трет ден штрајкува со глад , револтиран поради тоа што , според него , бил неправедно притворен . Причината поради која штрајкува притвореникот од патарините е одожувањето на судскиот процес изјави Билјана Зефиќ , директор на истражниот затвор Скопје
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 680 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 620 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 150 | | | веќе видена

Отставката од општествената функција е личен чин. Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев и ќе чекав да го докажам тоа и да се ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Командант Коки штрајкува со глад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: