Гарантирана слобода и безбедност на своите членки, како клучни за нивната благосостојба, преку политички и воени средства, е една од целите на НАТО. Од денеска ...
сите 342 | | | веќе видена

[ВИДЕО] Во Америка муницијата сега се продава и ...

Јаревски: Резултатот од министерувањето на ...

(ВИДЕО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ЕДНАШ ВО НЕКОЛКУ ГОДИНИ: ...

ВИДЕО| Бакингемскиот дворец ја отвора за ...

ВИДЕО| Бакингемскиот дворец ја отвора за ...

Дел од најголемите светски ѕвезди на Егзит

10 филмови совршени за топлите летни ноќи (кога ...

10 филмови совршени за топлите летни ноќи (кога ...

Четворица малолетници пронајдени во бесознание во ...

Таравари го посети семејството на повреденото ...

Насилство врз тримесечно бебе на детската клиника ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Марин Гавриловски, колумнист, за ...

Што треба да направите ако ве допре медуза?

Најпознатиот патник на светот ја ставил оваа ...

(Видео) Полициски хеликоптер исфрли над 45 тони ...

Red Bull го покажа прототипот за хиперавтомобилот ...

Гласини дека е во врска со Марија Шерифовиќ ...

Мисајловски за ТВ21 директно од Вашингтон: ...

ВИДЕО | Колку се почитуваат мерките на Владата за ...

Раде: Англија на ЕП 2024 игра лош фудбал, имаат ...

ВИДЕО | Бит-пазар потона во ѓубре, каде се ...

„КАЈ НАС АКО ИМАШ ПАРИ, ЗНАЧИ ДЕКА СИ ГИ НАПРАВИЛ ...

[ВИДЕО] Гума на авион експлодираше при полетување ...

(Видео) Кривична против Иљази, ја оштетила ...

Лефков: Малиот Зоки, Филиче, исто како Заев дојде ...

Еминем го објави својот 12. студиски албум- „The ...

Лажна кампања на платформи за тргување со крипто ...

(Видео) Исмаил: Струјата нема да поевтини, ...

Пилешки шницли што ќе ги обожавате! Ручек кој ...

Опожарено возило на булевар „Туристичка“ во ...

Вечерва се отвора изложбата на Тијана Борбељ во ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Ѓорѓиевска: Од грешките се учи, ...

Јапонците имаат нов џиновски робот

[ВИДЕО] Нов гаф: Бајден го именуваше Зеленски ...

11-километарски тунели во центарот на градот се ...

Високите тавани во просториите се поврзани со ...

Легендарната игра пристигна на Netflix

Почина познатата глумица Шели Дувал, ѕвезда на ...