Зетот за ќерка на лидерот на ДУИ, Куштрим Смајлај, ја основал фирмата „К.С.А. Интернешнл“ во јануари 2022 година и истата година веднаш остварил завидни ...
сите 13 | | | веќе видена

Трајковски асистент во големата победа на Хајдук ...

Само Ахмети не знае кој е Ерџан Сулкоски, а тој е ...

Два полициски хеликоптерa со исфрлени над 30 тони ...

Импресивна снимка од дрон прикажува скриени езера ...

Реакција на Башкими: Во Куманово немаше никакво ...

Серафимов со ефектен гол за МОЛ Фехервар против ...

Поништен ли е регуларен гол на Брегалница во 93. ...

Најдобрите филмови на режисерот Тим Бартон

Најдобрите филмови на режисерот Тим Бартон

Шкупи го реши шампионот и го презеде врвот во ...

(ВИДЕО) Фердинанд Никола, експерт за безбедност: ...

Ристески: СДС остави 200 студенти на само ден ...

Мајсторска акција – гол на Куевен, Шкупи води ...

„Нула“ во Чаир и во Штип, Воска само ги налути ...

Видео од нападот во Анкара: Моментот кога ...

Гостивар ја шокираше Шкендија, а Воска Спорт, ...

Гостивар ја шокираше Шкендија, а Воска Спорт, ...

(Фото/Видео) Тесни улички и посебен поглед кон ...

(Видео) Тринидад и Тобаго: Карипски рај за ...

Ристески од СДСМ: За половина мандат Муцунски во ...

„ДА МИ СЕ ОТСЕЧЕ РАКАТА ШТО ГЛАСАВ ЗА ТЕБЕ“: ...

Омилените колачиња на вашата маса! Десерт кој го ...

ВИДЕО | Четири гола на Лаутаро за убедлива победа ...

Никола Ѓурѓај, Претседател на Македонското ...

(ВИДЕО) На 92 години Индијка научи да чита и ...

(ВИДЕО) СО ТРАКТОРИ И ЛОПАТИ ЧИСТАТ КАЛ: Грчки ...

(ВИДЕО) СО ТРАКТОРИ И ЛОПАТИ ЧИСТАТ КАЛ: Грчки ...

Чоколадна торта со бисквит! Неодолив десерт кој ...

ПАРОДИЈА – Фудбалер на Осогово со најсмешниот ...

Google се потсмеваше на iPhone во својата најава ...

Комедија во ВМФЛ: Фудбалер на Осогово со ...

„Лавовите“ со голот на Попзлатанов имаат водство ...

Таблет кој е создаден за врвно гејминг искуство!

Слатка пита со гриз! Вкусно уживање кое одлично ...

(Видео) Дончиќ со финтата на Џордан го прати ...

(ВИДЕО) НЕ МИ ДАВАШЕ ДА ЈАДАМ, МЕ ОГЛАДНУВАШЕ И ...

`Honda` го претстави својот прв `V8` мотор

Стоилковски: Дали Груби дал лиценци за коцкање на ...

ФОТО + ВИДЕО | Сите жители на овој град живеат во ...