На 16 октомври 1996 година на стадионот Матео Флорес во главниот град на Гватемала, загинаа 80 лица, а повеќе од 200 беа повредени. Трагедијата се случи поради ...
сите 16 | | | веќе видена

Сервисирањето на мобилните телефони и белата ...

Антикорупциска зaбележала неправилности во ...

Советничката од СДСМ со пораки до опозицијата

Тошевски: Здравствената криза се продлабочува

800 илјади евра ќе добијат земјоделците од ...

Бугарите си ги најдоа корените и ние им се ...

Аврамовски: Ја унапредуваме патната ...

Кога мислите дека „бродот тоне“, мотивацискиот ...

(Видео) Пукотница во Нови Сад ранет полициски ...

Прв пат кога се заразив со Ковид-19 бев добро, ...

Како екс-вардарецот Серафимов им пресуди на ...

Мурињо го „пецна“ својот играч: Ќе зборува после ...

Драма во Грузија: Неидентификувано лице нападна ...

Историска операција во вселената – во тек е ...

(ВИДЕО) Бочварски: Инвестираме над 87 милиони ...

„Инфлуенсер“ ја загубил контролата над своето ...

Инспекторите ќе ги празнат и затвораат кафеаните, ...

Омилениот претседател на светот „го победи“ ...

Македонска реалност-Децата на воздраст помеѓу 13 ...

Македонска реалност-Децата на воздраст помеѓу 13 ...

Татко на педофил, јуриша кон претседателското ...

(Видео) Големи поплави во Виетнам, загинаа повеќе ...

Турските власти запленија 220 килограми кокаин од ...

(Видео) Костадинов: Нема потреба од формирање ...

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвезда на ...

„На Рашфорд му недостасуваат оние грди голови“

Екстрадирано лице од Германија со вкупна ...

Сара Мејс на својот роденден на светот му го ...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ предлага предлог закон за ...

MagSafe полначот може да ги полни Galaxy Z Fold2, ...

Богдана Ражнатовиќ беше во публика во „Ами Џи“ ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролот на ...

Арсовски: Како фризерницата која била петта на ...

Се испотепаа чекајќи визи за Пакистан, 15 ...

Кузеска: Новите мерки се за заштита на јавното ...

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на Бектеши, Галовеј ...

Познат албански новинар тврди дека Дендијас е ...

30 години „Варус“ на македонскиот и регионалниот ...

Најсовремена медицинска технологија на едно ...