Во Сочи двајцата последен пат се сретнале како претседателот, бидејќи Путин еден месец подоцна станал премиер, а Буш следната година бил заменет од Барак ...
сите 26 | | | веќе видена

Kинезите претставија воз што може да достигне ...

Мартин се најде во одбрано друштво: Томовски ја ...

ВИДЕО | Истражување открива: Речиси нема жена во ...

САД: Протести и насилство поради инаугурацијата ...

Инцидент во мигрантскиот камп во близина на ...

Андоновиќ: Бајден ги враќа САД во унилатералата – ...

Куќата на унгарската музика на архитектот Sou ...

Ски центрите Попова Шапка и Маврово успешно ја ...

Бибај, косовското село кое ја прослави ...

Дурент, Харден и Ирвинг во сенка на 22-годишниот ...

Владата да обезбеди услови, а бизнисмените да се ...

ВИДЕО| Начевски: За пет проценти е зголемено ...

7 филмови на кои им се предвидува најголем успех ...

7 филмови на кои им се предвидува најголем успех ...

Дрска и безобразна: И платиле брдо пари за да ...

Како на кошаркарите, така и на судиите им фали ...

(Видео) Лејди Гага ја испеа американската химна ...

ВИДЕО | Шахпаска: Носиме закони, водиме кампањи, ...

Во Абу Даби за „влакно“ избегната блиска средба ...

Феномен кој никој не може да го објасни - Пем ...

Познато колку ќе изнесува пензијата на Трамп - ќе ...

Од НУК незадоволни од мерките за помош, бараат и ...

Нов трипл-дабл на Дончиќ, трите ѕвезди на Бруклин ...

Нов трипл-дабл на Дончиќ, трите ѕвезди на Бруклин ...

Расклопувањето на Galaxy S21 Ultra ја покажува ...

Нов трипл-дабл на Дончиќ за историја, Охриѓанецот ...

Нов трипл-дабл на Дончиќ за историја, Охриѓанецот ...

Инсиње не можеше да ги сопре солзите по поразот ...

Инсиње не можеше да ги сопре солзите по поразот ...

Трагедија во Њујорк: Се сруши хеликоптер за ...

Илон Маск донираше 5 милиони долари за ...

На денешен ден – 21 јануари

На денешен ден – 21 јануари

(ВИДЕО) Me силуваше додека децата беа покрај нас: ...

Мерцедес ЕКуА – најмалиот и најевтин електричен ...

Реал Мадрид се избламира со третолигаш

Свилен Штерев е новиот играч за врска на Силекс

За малку тепачка во Кале, битолчани „зовреа“ по ...

Бајден и првата дама Џил пеш пристигнаа во Белата ...