Поради неажурност на Централниот регистар град Скопје нема воспоставено владение над Дрисла, изјави градоначалникот Петре Шилегов во вечерашната Топ Тема. ...
сите 58 | | | веќе видена

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА АЛСАТ М : Од ЕУ ми ветија дека ...

Протест во Софија против одлуката на Франција за ...

(ВИДЕО) Паметен телефон во аналог на човечка кожа ...

На лет од Брисел за Атина – националистка го ...

Ајфонџии, преминете на мрачната страна, ...

Барселона гори, а таа го ТРЕСЕ ЗАДНИКОТ: Видеото ...

Мицкоски: На наредните избори победничка ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Со некои од тие што ...

(Видео) Мицкоски: Едногласно ја преименувавме ...

Лизгач на емотивен начин му оддал почест на ...

Христијан Мицкоски на средба со коалиционите ...

(Видео) Мицкоски на средба со коалициските ...

АТИНА СЕ ГУШИ ВО ЃУБРЕ: И оваа година штрајкови ...

(ВИДЕО) Без брада и многу ослабнат: Прва снимка ...

Трејлерот за третата сезона на „The Crown“ ја ...

Најголемата психолошка пресвртница во Втората ...

Марш за битка со ракот

Една недела вежбал со јаже и успеал да ги врати ...

Синот на Ел Чапо ќе биде уапсен – кога нема да ...

МОРНИЧАВА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО КОНГО: Најмалку ...

Вака звучи 9,5-литарски V12 мотор

Се помалку Американци се христијани, голем пораст ...

Улиците им ги направиле, но никна ридче

Мал авион се урна во Бело Хоризонте, најмалку ...

На Јутјуб се појави досега необјавена песна од ...

На Јутјуб се појави досега необјавена песна од ...

73-ти роденден на битолските пензионери

На денешен ден пред 22 години новинар со обичен ...

Земјоделците од цела Македонија излегуваат на ...

ПРВАТА СНИМКА од Асанж по повеќе месеци поминати ...

ПРВАТА СНИМКА од Асанж по повеќе месеци поминати ...

Археолози случајно открија совршено зачувани ...

Археолози случајно открија совршено зачувани ...

Го освои првиот трофеј, а веќе им се заканува на ...

Конте ги седна играчите пред ТВ да видат како ...

Се посрамија пред Путин: Руска подморница не ...

Се посрамија пред Путин: Руска подморница не ...

Тутунарите се придружуваат на големиот протест во ...

Сцена како од хорор филм: Еве што затекна ...