Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер изјави дека Велика Британија ќе мора да воспостави гранична контрола со Ирска, ако ја напушти ЕУ без ...
сите 225 | | | веќе видена

Челзи губи со 3:0 на полувреме од ВБА, деби на ...

(ВИДЕО) Илјадници на протестот „Covid-1984“ ...

Нова видеоснимка од инцидентот во Битола: еден од ...

Дејан Тодевски оствари подвиг непрекинато ...

Во Куманово лекар истепал лекар, нападнатиот ...

Расте паниката кај тиквешките лозари- грозјето им ...

БУНДЕСЛИГА: Шок за Борусија Дортмунд во Аугзбург, ...

БУНДЕСЛИГА: Шок за Борусија Дортмунд во Аугзбург, ...

Акција и гол на денот – мајсторијата на ...

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги ...

Совршена зимница: Еве како се прави најдобриот ...

Напаѓачот кој избоде луѓе во Париз призна: Мета ...

Лондонската полиција ги растури демонстрациите ...

Се појави ВИДЕО од падот на украинскиот воен авион

Засилени сообраќајни контроли во Гостивар, за 60 ...

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши ...

Не е за оние со слабо срце: Се ракува со шкорпии ...

Тензично дерби на Истокот – Тиквеш победи но ...

Тензично дерби на Истокот – Тиквеш победи но ...

Дејан Тодевски 24 часа непрекинато го искачуваше ...

Гибаница спремна за 35 минути

(Видео) Пендаровски и Пахор во Кампот за обука на ...

Чкембарите прославија 35 години на навивачката ...

25 години се криел во пештера – кога виделе што ...

Премиера на VW ID.4: Ова е првиот целосно ...

Вин Дизел стана пејач: Издаде сингл со познат ...

Вин Дизел стана пејач: Издаде сингл со познат ...

Клеј Томпсон се врати на тренинзите (ВИДЕО)

Јакимовски од ФИНКИ: Платформата за учење ...

Ласовска: Илјадници деца ќе бидат надвор од ...

Протест во Бутел, блокирана главната крстосница ...

Човечки коски и мистериозни статуи: Предмети ...

Човечки коски и мистериозни статуи: Предмети ...

Д-р Пановски: Зимските слави ќе донесат ...

Баркли во жестока кавга со Шекил О’Нил за Никола ...

Возењето велосипед обезбедува социјална дистанца ...

Работници чистеле канализација – останале ...

Еден од најконтроверзните моменти во англискиот ...