Два земјотреса со магнитуди од 5.8 и 5.5 степени по Рихтер во период од десетина мунити се случија попладнево во близина на Драч, Албанија, објави ...
сите 263 | | | веќе видена

Кејт Бекинсејл ја покажа својата еластичност

Предлогот за ограничување на брзината не мина во ...

Конечно и тоа се случи: Двете екипи го напуштија ...

Болоња 113 „жртва“ на Кристијано Роналдо

Поради фотографиите со Буш, Елен Деџеренис сред ...

Поради фотографиите со Буш, Елен Деџеренис сред ...

Дортмунд го добија дербито со Менхенгладбах ...

Сити за две минути го решија Кристал Палас (Видео)

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: ...

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: ...

Алтернатива: Одбивањето на ЕУ налага предвремени ...

Светот во паника: Што ќе направат Турците со 50 ...

Светот во паника: Што ќе направат Турците со 50 ...

Страшен напад на бела ајкула врз нуркач - ...

Одложена конечната одлука за Брегзит

Се одржа шпанската венчавка на векот: Надал и ...

Направете го најдоброто тесто за тулумби (Видео ...

Сос од милион долари: Ова е моментално ...

Медведев: Русија ќе ѝ пружи целосна поддршка на ...

Магичен гол на Дани Парехо го замолкна Мадрид ...

Откриено што кријат новооткриените саркофази во ...

Три гола во последните 20 минути за три бода на ...

Три гола во последните 20 минути за три бода на ...

Лацио од 0-3 до бод во 92 минута (Видео)

(Видео) Мистериозно место во Мексико каде не ...

(Видео) Мистериозно место во Мексико каде не ...

„Булдожерот“ Прелчец – ништо не го запре во 91. ...

„Булдожерот“ Прелчец – ништо не го запре во 91. ...

„Споменик на слободата – разговорник “ од Елена ...

Два ефектни гола – Јашаровски ја скрати радоста ...

Два ефектни гола – Јашаровски ја скрати радоста ...

Лекарите пред пезија, а нема кој да ги наследи

Работнички утна и пенал во 97. минута, па не ...

Работнички утна и пенал во 97. минута, па не ...

Живот како во карантин, заради стовариште за песок

Аквадуктот повторно мета на вандалите

Ќе го добие ли Џонсон мнозинството во парламентот ...

Изборите и емоциите не смее да ги запрат ...

Мицкоски ја прифати фрлената ракавица на Заев