-Гледајќи ја состојбата во образовните установи во различни општини, Битола долго време беше запоставена од претходнаа власт во однос на капитални инвестиции ...
сите 9 | | | веќе видена

Renault Arkana конечно пристигнува и на ...

Само 4 средни училишта добија дозвола за настава ...

Мицкоски: Бараме да предложиме независен јавен ...

Економисти за Алфа: Ако бизнисот се занимава со ...

Ковид хаос: Мајки на работа,градинки се ...

Фокача со лути чварки: Ароматична погача која ...

Балканскиот картел сè помоќен во Шпанија: Вака ...

„Бомба“: Ливерпул не се откажува од Кулибали

ЗА ВЛАКНО ИЗБЕГНАА СМРТ: Двајца истражувачи ќе ...

Торта со чоколадо и орзи – совршен десерт

Пендаровски: Само со надминување на историските ...

Полицијата со водени топови ги растера ...

За оние студенти за кои ќе нема место, пари за ...

Експлодира цистерна во Нигерија, 23 загинати ...

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 ...

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, ...

Локално партнерство за вработување

Постигнат договор: Солскјер добива нов лев бек!

Jубилеен концерт на „Синтезис“ вечерва на ...

Македонскиот филм “Налепница” квалификуван за ...

Тошковски: Тужбеното барање на Русковска е ...

Добротворна организација им помага на сирачињата ...

Добротворна организација им помага на сирачињата ...

Добротворна организација им помага на сирачињата ...

Добротворна организација им помага на сирачињата ...

Девојка која ги сруши и машките рекорди и влезе ...

Снимка од која ќе ви „замрзне крвта“: Голема ...

„Студени очи“ на Пепа Димитрова станува хит, ...

Сопругот на починатата родилка правдата ќе ја ...

Јорданов: Филипче не изгради ниту еден здравствен ...

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе ...

(ВИДЕО) Засилени сообраќајни контроли во Штип: 50 ...

СКАНДАЛОЗНО: Српски одбојкарски тренер го ...

„Џокеру, Бетмен доаѓа по тебе“ (ВИДЕО)

Кузеска: 309.000 граѓани добија платежни картички ...

Лукашенко ненајавено инаугириран за шести мандат ...

Евтина „Nokia“ која нуди многу повеќе за цената ...

Како да ги замаглите лицата во видеата на YouTube?

Германски угостител им дал на своите вработени ...