Неговото име е Објект 221, а според гласините тоа е недовршен комплекс кој содржи повеќе од 10 километри тунели распоредени на четири нивоа кои се направени во ...
сите 4 | | | веќе видена

Николовски: Нема датум во октомври, Брисел ни ...

(ВИДЕО) ПОПЛАВА ВО ГРЦИЈА: Снимките покажуваат ...

Во Битола одбележан Денот на европска соработка

Жителите на Лабуниште до Влада: Затворање на ...

Аргентиските шверцери не ја надмудрија ...

(Видео) Поповска од ДОМ: Оптимист сум дека на ...

Инцидент во Охрид: Дваесетина луѓе се обиделе да ...

Еве како се подготвува сарма на стар начин

(ВИДЕО) Солун под вода

Спорот со шпанската „Рубау“ ќе се решава на ...

Гвардиола: Недостатокот на дефанзивци не е ...

Готово е - легендарниот играч на Манчестер ...

Анѓушев: Платите растат како резултат на растот ...

Мали, но опасни: Русија наскоро воведува ракетни ...

Мали, но опасни: Русија наскоро воведува ракетни ...

Анѓушев на инагурацијата на Либерти Скопје

Напната атмосфера во Советот на Гостивар, СДСМ и ...

Милиони луѓе учествуваат во глобалните протести ...

Дончев: Зад криминалниот тендер и фирмата ...

Дончев: Не сакавме да спречиме продажба на ...

Иднината на Земјата е во опасност: Снимки со дрон ...

Ден Дончев: Не сум го „рекетирал“ газдата на ...

Ден Дончев: Не сум го „рекетирал“ газдата на ...

Истражување на „А1он“: Државата им плаќа станови, ...

Повеќе на велосипеди за почисто Скопје

Добри вести за Лампард: Канте и Маунт се враќаат ...

Поштар забележал девојче кое плаче, па се ...

Камерите и контролата на наплатните рампи ...

Започна уривањето на дивоградбите во Охрид

(ВИДЕО) Стоилковски: Господине Филипче, Господине ...

Млад татко посвои девојче со Даунов синдром ...

И покрај месеците поминати зад решетки Зенит му ...

ДКСК оформила предмет за непотизам во СЈО

Дончев ги отфрли обвинувањата за продажбата на ...

Барањето за формирање анкетна за СЈО вратено на ...

Речно чудовиште: Нуркачите „очи во очи“ со ...

(Видео) Бизнисменот Азманов го дополни исказот за ...

(Видео) Јолевски: „Бесачи“ е црна комедија, а ...

(Видео) Јордан Митев среде Милано пее народно