Неколку од омилениите локаци за летување на Македонците во Грција вечерва беа погодени од силно невреме. Според фотографии и видеа објавени на социјалните ...
сите 271 | | | веќе видена

Кобна сезона на монсуните: Најмалку 650 луѓе ...

Целото интервју на Заев за грчката телевизија: ...

„Без оглед на се“ ново ремк дело на малдиот Филип ...

Македонците во Овчарани, Егејска, Македонија го ...

(ВИДЕО) Додека целиот свет не спие поради ...

КАКО ДА СЕ ПРОРОЦИ: Што збореа Гордан Калајџиев и ...

Васил Јанкула “Преспанскиот херој“ лета со ...

Познатиот режисер го праша Путин да ѝ биде кум на ...

Познатиот режисер го праша Путин да ѝ биде кум на ...

ФБИ сака да го испраша средниот син на ...

МНР отвори СОС линија за граѓаните во странство

Иран објави снимка од екипажот на запленетиот ...

Ѓоковиќ им ги затвори устите на новинарите

Денес ќе биде најтоплата ноќ во историјата: ...

Шкендија треба да внимава – Во Скопје гостува ...

Шкендија треба да внимава – Во Скопје гостува ...

(Видео) Кој е Бојан Јовановски, Боки 13

Косовски државјанин без причина турнал жена под ...

(ВИДЕО) ЕУ РЕАГИРА: Израел урива палестински ...

Иранците на време го предупредиле запленетиот ...

Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата ...

Цените за недвижнини во Сплит се повисоки - ...

Брнс за „Рекет“: Заев да побара одговорност од ...

Спиркоска го демантира МВР за кривичната против ...

Жбогар за случајот „Рекет“

Калајџиев: СЈО не може да продолжи да работи без ...

Евроамбасадорот Жбогар во посета на Новаци

Мицкоски и претходната власт биле неми сведоци на ...

Фолклорни ансамбли од три континенти на ...

Овој човек додека месечари создава уникатни ...

Citroën стана Zitrön во Германија: Заради смешка, ...

Татко на 6 деца починал на плажа во Северна ...

Калaјџиев: Со Јанева тонат и обвинителите на СЈО

Драма во Индија - гори зграда од 9 спрата, во неа ...

(ВИДЕО) TAJHA ПОДЗEMHA ГРАДБА ВО РУСИЈА: ...

НЕВРЕМЕ ВО СПЛИТ: 17 литри дожд за помалку од ...

НЕВРЕМЕ ВО СПЛИТ: 17 литри дожд за помалку од ...

Ниту едно јавно претпријатие нема позитивен ...

Големи пожари во Португалија: Повеќе од илјада ...