Говорејќи на конференцијата „Мир за Украина“ во Швајцарија, Дуда ја опиша Русија како „затвор на нации“. „Речиси 200 етнички групи“ живеат во таа земја, кои ...
сите 18 | | | веќе видена

Како полициските хеликоптери ги гасеа пожарите ...

(Видео) Руинирана и нефункционална е фонтаната на ...

(ВИДЕО) Мицкоски за СДСМ: Оставија буџет без пет ...

ПОЛНЕТ ЛЕБ: Фантастичен рецепт на кој никој не ...

(ВИДЕО) Илиевски: ОЈО и ДКСК веднаш да го ...

(Видео) Лефков: Братот на Венко Филипче, заедно ...

Пожарот кај Тажево опасно се шири кон Јасен

[ВИДЕО] Британскиот спринтер остана без пласман ...

Најмалку 11 лица загинаа - се урна мост, во тек е ...

Ќе се гради нова детска градинка, Мицкоски на ...

Калајџиев: Власта мора да ги тргне рацете од ...

Партизан тргна со трилер-победа во новата сезона ...

Партизан тргна со трилер-победа во новата сезона ...

По две децении соработка: Се разделува ...

Жената со гласови од природата

(Видео) Полицискиот хеликоптер фрли над 39 тони ...

(Видео) Русите осудија американски новинар на 16 ...

(Видео) Русите осудија американски новинар на 16 ...

(Видео) Убиен Фатон Хајризи: српската полиција го ...

Пристигнува бурата на векот - филмот „Твистер 2“

ВИДЕО | Хаос во Бангладеш: Демонстранти упаднаа ...

Осум активни пожари, сите осум се опасни, ...

[ФОТО/ВИДЕО] Нема подобар: `Red Bull` го направи ...

(Видео) Во Скопје вози и паркира, кој како ќе ...

ТIМЕ.МК ИМА МИЛИОН ПРЕГЛЕДИ ДНЕВНО: Што друго ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Џуниор е најголемиот бељаџија во ...

ВИДЕО | Астронаут поминал 571 час во вселената и ...

(ВИДЕО) Вучиќ и Шолц потпишаа меморандум: ...

Неверојатно изненадување на Марс: Роверот на НАСА ...

ИЗБЕГНАТА КАТАСТРОФА ВО ВЕЛЕС: Пожар сопрен на ...

Лефков: Филипче да одговори, каква е неговата ...

Се појасно е кој е главниот виновник за ...

(Видео) „Бог беше на моја страна“ – Трамп ...

ЦУК: Активни се уште 13 пожари

Тајна која излезе на виделина по 50 години: ...

(ВИДЕО) Трамп ја прифати републиканската ...

Топли сендвичи готови за само 5 минути! Идеален ...